Mark van Mourik Band
Zondag 1 Maart 2026
14:00 - 16:15 uur
Het Konings Huys

Mark van Mourik kwam al vroeg in aanraking met de internationale blueswereld. In 1995 ontmoette hij Roy Roberts, een bluesman uit de Verenigde Staten. Tijdens een jamsessie in een lokaal bluescafé raakte Roy op het juiste moment de juiste snaar. Wat begon als een spontane ontmoeting groeide uit tot een intensieve muzikale samenwerking. Roy nodigde Mark uit om met hem en andere artiesten te spelen en op te nemen. Samen toerden zij door de Verenigde Staten en Europa, waarbij Roy Mark regelmatig aankondigde als zijn ,,geadopteerde zoon,,.

Mark speelde en nam muziek op met een indrukwekkende reeks artiesten, waaronder Taj Mahal, William Bell, Howard Tate, Barbara Weathers, Tom Browne en muzikanten uit B.B. King’s All Star Band. Hij stond inmiddels op honderden podia en bluesfestivals. Door zijn reizen door de VS en de samenwerking met zoveel uiteenlopende muzikanten raakte Mark diep doordrongen van de wortels van blues, jazz, R&B, soul en funk. Die invloeden verwerkte hij in een eigen stijl die persoonlijk, doorleefd en altijd muzikaal blijft. Dat is ook terug te horen op zijn albums, waaronder Dutch Guy Playing the Blues.

Mark van Mourik Blues werkt hard aan een nieuw album. Hopelijk wordt dat nog voor Delft Blues gereleased. De opnames zijn in volle gang en de band speelt het nieuwe materiaal al live. Zorg ervoor dat je hem zelf gaat zien en horen. Hij speelt de juiste noot op het juiste moment. Daar word je blij van!

 
 

Delft Blues Festival

Stichting Horeca Muziekfestivals Delft
p/a Heilige Geestkerkhof 5
2611 HP Delft

Programmering bands

Esther Menke
info@bluesther.nl