Log in
Log in with USB
Inloggen met vingerafdruk wordt binnenkort mogelijk.

Richville is het compromisloze duo van zanger/gitarist Richard van Bergen en drummer Jody van Ooijen. Samen maken zij muziek die ongepolijst en stripped-down klinkt, recht uit de heupen en zonder overbodige franje. Hun inspiratie ligt in de periode waarin de blues de overstap maakte van akoestisch naar elektrisch: ruw, direct en vol spanning.
De sound van Richville beweegt zich tussen trance-achtige Delta Blues en de funky second-line ritmes uit New Orleans. Blues was ooit vooral dansmuziek, en precies daar grijpt dit duo op terug. Als two-man band leggen ze de focus niet op solo’s of effectbejag, maar op wat er echt toe doet: de groove. Alles draait om herhaling, timing en dat ene ritme dat je ongemerkt in beweging zet.
Het debuutalbum werd opgenomen in de Tub Thumper Studio van Bird Stevens en verscheen in september 2019 op Tub Thumper Records. De mastering was in handen van Martin Pradler, bekend van zijn werk met Ry Cooder, John Mayer en Neil Young. In 2021 volgde het tweede album Raw: nog puurder, nog directer. Richville laat horen dat je met weinig middelen een groots geluid kunt neerzetten — zolang de groove maar klopt.

Stichting Horeca Muziekfestivals Delft
p/a Heilige Geestkerkhof 5
2611 HP Delft
Esther Menke
info@bluesther.nl